Slovenská dvadsiatka podľahla Fínsku

By on 31. decembra 2017

Slovenská dvadsiatka vo svojom treťom zápase na MS v hokeji 2018 do 20 rokov neuspela proti rovesníkom z Fínska.

Mladí Fíni sa v 28. minúte ujali vedenia po góle Koppanena. Slovenskej dvadsiatke sa podarilo o približne sedem minút neskôr vyrovnať zásluhou Bodáka. Do druhej prestávky šli však tímy za stavu 2:1, keď sa v závere druhej tretiny presadil Räsänen. Po prestávke pridal ďalší gól Fínov Heponiemi, na čo dokázali Slováci odpovedať už len presným zásahom Bučeka, pričom Fíni pridali ešte ďalšie dva góly (Ikonen a Nurmi) a vyhrali tak 5:2.

Slovákov čaká zápas proti Dánsku presne na prelome rokov 2017 a 2018. Úvodné buly je totižto naplánované o polnoci.

Fínsko „20“ – Slovensko „20“ 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 28. Koppanen (Nurmi, Jääskä), 40. A. Räsänen (Juoelvi, Tolvanen), 47. Heponiemi (Kuokkanen), 53. Ikonen, 55. Nurmi (Koppanen) – 35. Bodák (Tamáši, Ivan), 50. Buček (Krivošík, A. Ružička)
Vylúčenia na 2 min: 4:4
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:0
Strely na bránu: 39:26 (9:11, 18:5, 12:10)
Rozhodovali: Schukies (Nem.), Thomson (USA) – McCrank (Kan.), Ondráček (ČR)
Najlepší hráč zápasu: Joona Koppanen – Alex Tamáši
6229 divákov

Fínsko: Luukkonen – Välimäki, Heiskanen, Juolevi, Jokiharju, R. Salo, Vaakanainen, Kotkansalo – Vesalainen, Kuokkanen, Tolvanen – Heponiemi, Ikonen, Koivula – Innala, A. Räsänen, Tuulola – Jääskä, Koppanen, Nurmi – Kupari

Slovensko: Durný – Hedera, Korenčik, Bodák, Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta – E. Smolka, Kelemen, Kundrik – Studenič, Tamáši, Miloš Roman – S. Buček, Krivošík, A. Ružička – V. Čacho, A. Liška, Solenský