Slovenská dvadsiatka obsadila na Turnaji 4 krajín po prehre s Nemeckom 3. miesto

By on 12. novembra 2017

Slovenská dvadsiatka obsadila na Turnaji 4 krajín vo švajčiarskom Monthey po prehre s Nemeckom 6:3 konečné 3. miesto.

Mladí slováci vyhrávali nad svojimi nemeckými rovesníkmi po prvej tretine 2:1, keď sa presadili Fehérváry a Tamáši. V priebehu druhej tretiny sa Nemcom podarilo skóre zápasu otočiť, no do šatní šli tímy za nerozhodného stavu po presnom zásahu Galbavého. V tretej tretine ale slovenská dvadsiatka nedokázala držať s tou nemeckou krok a podľahla jej 6:3.

Nemecko „20“ – Slovensko „20“ 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Góly: 3. Bokk (Adam, Jahnke), 27. Postel z tr. strieľania, 32. Gläser (Hessler, Jahnke), 42. T. Eder (Seider, Strodel), 50. Zitterbart (Ontl, Reiter), 59. Hessler – 17. Fehérváry (V. Čacho ml.), 18. Tamáši, 36. M. Galbavý (Fehérváry, V. Čacho ml.).
Vylúčenia 4:8 na 2 min., navyše Fereta (Slovensko) 10 min. za napadnutie do oblasti hlavy a krku
Presilovky 1:1
Oslabenia 0:0

Nemecko: Pantkowski – Adam, Seider, Mannes, Reiter, Wirt, Grosse, Krumpe, Zitterbart – T. Eder, Kiefersauer, Bokk – Jahnke, Hessler, Gläser – Postel, Soramies, Walther – Strodel, Ontl

Slovensko: Durný (50. Kostelný) – Zeleňák, Fereta, Hedera, Fehérváry, Korenčik, Dlapka, Matejovič, Švarc – Kundrik, Kelemen, Marcinek – Vybiral, V. Čacho ml., M. Galbavý – E. Smolka, Vašaš, Tamáši – Musliu, Šmída, N. Jaško