Slováci tesne podľahli Švédom a so šampionátom sa lúčia

By on 3. januára 2018

Slovenská dvadsiatka len tesne podľahla Švédom 2:3 a so šampionátom sa lúči.

Mladí Slováci dokázali ustáť nápor Švédska v prvej tretine a do prestávky sa šlo za nerozhodného stavu 0:0. Čo sa však Švédom nepodarilo v prvej časti, dokázali v úvode druhej dvadsaťminútovky. Najprv sa v deviatej sekunde druhej tretiny presadil Lundeström a v 27. minúte pridal druhý presný zásah Zetterlund. Slovákom sa v 38. minúte konečne podarilo využiť presilovku na šampionáte, keď sa presadil kapitán Bodák. Zlomový moment zápasu prišiel v úvode tretej tretiny, keď mali Slováci takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, no nepodarilo sa im ju využiť. Trest prišiel v 51. minúte z hokejky Lundeströma, ktorý svojím druhým gólom v zápase poslal Švédov opäť do dvojgólového vedenia. To však netrvalo dlho, keďže sa o pár sekúnd neskôr presadil opäť kapitán slovenskej dvadsiatky Bodák. Vyrovnať sa už slovenským juniorom ale nepodarilo.

Slovenská dvadsiatka tak podľahla papierovému favoritovi po sympatickom výkone tesne 2:3 a s MS v hokeji 2018 do 20 rokov sa lúči.

Švédsko „20“ – Slovensko „20“ 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 21. Lundeström (Söderlund), 27. Zetterlund, 51. Lundeström (Söderlund, O. Steen) – 38. Bodák (V. Čacho, Buček), 52. Bodák (Kelemen).
Vylúčenia na 2 min: 5:2
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
Strely na bránu: 39:22 (12:4, 16:10, 11:8)
Rozhodovali: Garon (Kan.), Nikolic (Rak.) – Hancock (USA), Ondráček (ČR)
Najlepší hráči zápasu: Isac Lundeström – Martin Bodák
1445 divákov

Švédsko: Gustavsson – Liljegrn, Moverare, Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, A. Nylander, Anderssson – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, O. Steen – Davidsson, Gustafsson, J. Boqvist, Jonsson Fjällby

Slovensko: Durný – Hedera, Korenčik, Bodák, Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta – E. Smolka, Kelemen, Kundrik – Krivošík, Tamáši, Miloš Roman – Buček, Studenič, A. Ružička – V. Čacho, A. Liška, Solenský