Slováci senzačne zdolali Američanov, Česko podľahlo Švédsku

By on 29. decembra 2017

Mladí Slováci šokovali na MS v hokeji 2018 do 20 rokov celý svet, keď vo svojom druhom zápase na juniorskom šampionáte senzačne zdolali úradujúcich majstrov Američanov 3:2.

Prvý gól zápasu strelil v 25. minúte Krivošík a poslal tak Slovákov do najtesnejšieho vedenia. To však netrvalo dlho, keďže sa v 32. minúte presadil Tkachuk a vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1. V závere zápasu sa roztrhlo vrece s gólmi. Všetko začal v 56. minúte svojím druhým gólom v zápase Krivošík. Bleskurýchlu odpoveď však našli Američania zásluhou Mittelstadta. V 58. minúte ale zobral všetko do vlastných rúk Buček, ktorý po sóle cez celé ihrisko prekonal amerického brankára a rozhodol tak o triumfe Slovenska 3:2. Oporou mladých Slovákov bol počas celého zápasu brankár Durný, ktorý si pripísal 43 úspešných zákrokov.

Ďalší zápas na šampionáte čaká slovenskú dvadsiatku už v sobotu od 22:00 SEČ proti Fínsku.

USA „20“ – Slovensko „20“ 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 32. B. Tkachuk (Poehling, Anderson), 57. Mittelstadt – 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček.
Vylúčenia na 2 min: 1:2
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Strely na bránu: 45:25 (9:5, 18:8, 18:12)
Rozhodovali: Kuľov (Rus.), Sjoqvist (Švéd.) – Hägerström (Fín.), Yletyinen (Švéd.)
Najlepší hráči zápasu: Brady Tkachuk – Roman Durný
8188 divákov

USA: Woll – Fox, Samberg, Lindgren, Perunovich, Peeke, Anderson, Hughes – Poehling, B. Tkachuk, Anderson – Mittelstadt, Harper, Tufte – Yamamoto, Brown, Bellows – Norris, Lockwood, Frederic, Jones

Slovensko: Durný – Hedera, Korenčik, Bodák, Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta – E. Smolka, Kelemen, Kundrik – Studenič, Tamáši, Miloš Roman – S. Buček, Krivošík, A. Ružička – V. Čacho, A. Liška, Solenský