Slováci prehrali s Rusmi a na Nemeckom pohári obsadili 2. miesto

By on 12. novembra 2017

Slovenským hokejovým reprezentantom sa nepodarilo obhájiť Nemecký pohár, keď podľahli vo svojom poslednom vystúpení ruským olympionikom 4:2.

Slováci síce po prvej tretine prehrávali 1:0, no po prestávke otočili skóre zápasu vo svoj prospech, keď sa presadili Haščák a Ďaloga. Ruskí olympionici však ešte do konca druhej tretiny dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu. V tretej časti pridali Rusi ďalší presný zásah a zvíťazili tak 4:2.

Slovensko – Rusko olympionici 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 25. Marcel Haščák (Bakoš), 26. Marek Ďaloga (Paulovič, Krištof) – 4. Makejev (Naumenkov, Osnovin), 33. Makejev (Chochlačov, A. Fiodorov), 39. Makejev (A. Fiodorov, Osnovin), 58. Makejev (Naumenkov)
Vylúčení: 4:7 na 2 min
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Kopitz, Schrader – Hinterdobler, Schwenk (všetci Nem.)