Slováci odštartovali Nemecký pohár výhrou nad USA

By on 11. novembra 2017

Slovenskí hokejisti odštartovali Nemecký pohár výhrou nad favorizovanými Američanmi.

V 6. minúte otvoril skóre zápasu debutant v slovenskom národnom tíme Patrik Lamper. Na jeho gól nadviazal v druhej tretine Marek Hovorka, ktorý zvýšil vedenie slovneských hokejistov na 2:0. V tretej tretine sa Američanom podarilo zásluhou Sanguinettiho skorigovať stav stretnutia, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

USA – Slovensko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 54. Sanguinetti (Blum, Roe) – 6. Lamper (L. Romančík, Cingeľ), 27. Marek Hovorka (Bezúch)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 22. Mielen (USA) 10 min za napadnutie hlavy a krku
Presilovky a oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Piechaczek, Schrader – Gaube, Wölzmüller (všetci Nem.)