Kanada a Tím Európy prvými semifinalistami, Švédsko stále neporazené

By on 21. septembra 2016

V noci z utorka na stredu sa uzavrelo druhé kolo základných skupín Svetového pohára v ľadovom hokeji 2016 a spoznali sme prvých dvoch semifinalistov.

Švédsko – Fínsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Derby zápasy medzi Švédskom a Fínskom sľubujú vždy napínavé súboje so špeciálnym nábojom. Inak tomu nebolo ani na Svetovom pohári v ľadovom hokeji 2016. V pretaktizovanom zápase dokázali ako prví udrieť Švédi, keď sa v polovici zápasu presadil Straalman. Zvyšok zápasu sa Fínsko márne pokúšalo dobíjať švédsku bránku, v ktorej stál výborne chytajúci Lundqvist. Keďže fínskym hokejistom sa ho prekonať nepodarilo a tri sekundy pred koncom zakončil do opustenej fínskej bránky Eriksson, Švédsko porazilo Fínsko 2:0 a so 4 bodmi je na čele B-skupiny.

Góly: 30. Straalman (H. Sedin, D. Sedin), 60. L. Eriksson
Vylúčení: 4:4 na 2 min
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0

Zostavy:

Švédsko: Lundqvist – Straalman, Hedman, E. Karlsson, Ekholm, N. Hjalmarsson, Ekman-Larsson – L. Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – M. Backlund, Söderberg, Landeskog – Hörnqvist, Nicklas Bäckström, F. Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin

Fínsko: Rask – Lepistö, Ristolainen, Jokipakka, Pokka, Määttä, Vatanen – Donskoi, M. Koivu, Mikael Granlund – Aho, Barkov, Laine – L. Komarov, V. Filppula, J. Jokinen – Korpikoski, Lehterä, Teräväinen

Tabuľka B-skupiny:

1. Švédsko 2 2 0 0 4:1 4
2. Sev. Amerika „23“ 2 1 1 0 7:5 2
3. Rusko 2 1 1 0 5:5 2
4. Fínsko 2 0 2 0 1:6 0

USA – Kanada 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Lepší vstup do zápasu mali Američania, ktorí viedli už v piatej minúte po góle McDonagha 1:0. O minútu a pol neskôr sa však postaral o vyrovnanie Duchene a o ďalších 14 sekúnd neskôr otočil stav stretnutia v prospech Kanady Perry. Do konca prvej tretiny sa Duchenovi podarilo streliť ešte jeden gól, čím zvýšil náskok Kanady na 3:1. V polovici zápasu pridal štvrtý gól Kanady Bergeron, na čo dokázali Američania odpovedať len jedným gólom zásluhou Oshieho dve a pol minúty pred koncom zápasu. Kanada tak porazili USA 4:2, čím zabezpečila sebe a Tímu Európy postup do semifinále Svetového pohára v ľadovom hokeji 2016.

Góly: 5. McDonagh (Stepan, P. Kane), 58. Oshie (J. van Riemsdyk, Pavelski) – 6. Duchene (Vlasic, J. Thornton), 7. Perry (Couture, Toews), 13. Duchene (Burns), 29. P. Bergeron (Tavares, Pietrangelo)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
Presilovky a oslabenia: 0:0

Zostavy:

USA: Quick – Carlson, McDonagh, Niskanen, Suter, Byfuglien, E. Johnson – Oshie, Pavelski, J. van Riemsdyk – P. Kane, Stepan, Abdelkader – Wheeler, Kesler, Parise – Palmieri, Backes, Pacioretty

Kanada: Price – S. Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – P. Bergeron, Crosby, Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – R. O’Reilly, Duchene, J. Thornton