Kanada postúpila do finále Svetového pohára

By on 25. septembra 2016

V torontskej hale Air Canada Centre sa žiadne prekvapenie nekonalo a Kanada postúpila do finále Svetového pohára v ľadovom hokeji 2016. Od úvodnej tretiny diktovala tempo hry práve domáca Kanada. V 8. minúte sa presadil kapitán Crosby a rozhodol tak o tom, že tímy sa rozídu po prvej časti do kabín s jednogólovým rozdielom. Ten mohol byť však oveľa väčší, keby v ruskej bránke nestál výborne chytajúci Bobrovskij. Neúnavní Kanaďania nepoľavili ani po zmene strán, no boli to paradoxne Rusi, ktorí v 29. minúte dokázali vyrovnať milimetrovou strelou Kučerova. Bola to dokonca prvá strela Rusov do priestoru kanadskej bránky v druhej tretine. Po tomto góle dostali Rusi druhý dych a v 37. minúte po góle Kuznecova už vyhrávali. Kanada však ešte do prestávky odpovedala gólom Marchanda. Tretiu tretinu začali aktívnejšie domáci a v 50. minúte vyhrávali už 5:2, keď sa postupne presadili Marchand, Perry a Tavares. Na konečných 5:3 upravil v poslednej minúte zápasu Panarin. Kanada si tak zabezpečila postup do finále Svetového pohára, v ktorom sa stretne s víťazom zápasu Švédsko – Tím Európy (nedeľa, 19:00). Spomínané finále Svetového pohára sa bude hrať na dva víťazné zápasy v termínoch 28.9., 30.9. a v prípade vyrovnaného stavu aj 2.10.2016.

Kanada – Rusko 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 8. Crosby, 38. Marchand (Crosby, Bergeron), 42. Marchand (Crosby, Bergeron), 46. Perry (Couture, Vlasic), 50. Tavares (Getzlaf, Vlasic) – 29. Kučerov (Zajcev, Malkin), 37. Kuznecov (Telegin, Dadonov), 60. Panarin (Kuľomin, Kučerov)
Strely na bránku: 47:34
Rozhodcovia: Sutherland, McCauley – Racicot (všetci Kan.), Murphy (USA)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
Presilovky a oslabenia: 0:0