Dvadsiatka v generálke na MS juniorov len tesne podľahla Rusku

By on 24. decembra 2017

Slovenská dvadsiatka v generálke na MS juniorov, ktoré sa uskutočnia v americkom Buffale od 26.12.2017 do 5.1.2018, len tesne podľahla Rusku.

Slováci síce viedli po góloch Ružičku a Zeleňáka po dvoch tretinách 2:0, no v tretej časti dokázali Rusi zásluhou Svečnikova a Rubtsova vyrovnať stav zápasu a poslať ho tak do predĺženia. V ňom gól nepadol a nasledovať museli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší ruskí hokejisti a zdolali tak slovenských mladíkov 3:2.

Rusko U20 – Slovensko U20 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0)

Góly: 41. Svečnikov, 58. Rubtsov – 4. Ružička, 25. Zeleňák (Ružička)